S
Sabrina
Aesthetic Practitioner
Skin care clinic
| Cryotherapy (wart/skin tag removal) | £60 for first session, £40 subsequent sessions |
| HIFU Face Tightening (example listed) | From £300 |
| Lip Enhancement (filler example) | 0.5ml £170; 1ml £220 |
| HydraFacial (example listed) | Standard single session £100; Premium single session £150. |
| Foundation Rejuvenation Face | £1,597 |
| Foundation Rejuvenation Female Intimate | £1,497 |
| Comprehensive consultation | £100 |
| Anti-wrinkle injections (Botox) | Starting prices vary by area; aggregator listings show zone pricing available |
| Dermal Fillers | From ~£250 per 1ml |
| Profhilo / Skinboosters | From ~£270 per 2ml |
| Ultherapy / deep procedures | Quoted per treatment — contact clinic for individualized quote. |
| Botox | From approximately £190 per area |
| Dermal fillers | Typically from ~£240–£300+ depending on product/area |
| Hair-loss injectable sessions | From ~£150 |
| Cosmetic packages | Example package pricing shown at £1,499 |
| Botox | From directory listings indicated from approx. £250 |
| Dermalux LED Phototherapy (single session) | £35 |
Clinic Visibility
85%Pricing Transparency
90%Safety and Trust
90%Overall Aggregation
87%87/100 in Bromley
| Friday | 10 am–7 pm |
| Saturday | 9:30 am–6:30 pm |
| Sunday | 10 am–5 pm |
| Monday | 10 am–7 pm |
| Tuesday | 10 am–7 pm |
| Wednesday | 10 am–7 pm |
| Thursday | 10 am–7 pm |